Bramy garażowe Hörmann

Jakość w pięknej oprawie.

Bramy uchylne łączą wysoką jakość i zaawansowaną technikę z trwałością działania i bezpieczeństwem obsługi. Każda z bram uchylnych Hörmann to ponad ponad 50 lat doświadczeń i know how największego producenta bram garażowych w Europie.

Bramy uchylne są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach ze stali: z klasycznymi przetłoczeniami, stylowymi kasetonami lub do indywidualnej aranżacji. Jeśli natomiast elementem decydującym o wyglądzie domu jest drewno, to uzasadnioną decyzją będzie wybór bramy garażowej z wypełnieniem z litego drewna.

Z pewnością i Państwo znajdą wśród bogatej oferty wzorów wymarzoną bramę do swojego garażu.

7 powodów, dla których warto wybrać bramy uchylne Hörmann.

 1. Inteligentne rozwiązania zabezpieczające wokół całej bramy.
  Elastyczne nakładki i listwy ochronne.

  Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców. Tak wysoki standard bezpieczeństwa spełniają wyłącznie bramy uchylne Hörmann.

 2. Trwałe i optymalne zabezpieczenie.
  Bezpieczny system wielu sprężyn.

  W razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn na ramieniu dźwigni pozostałe nadal zabezpieczają bramę. W ten sposób brama jest skutecznie chroniona przed opadnięciem. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak minimalny, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

 3. Brama przyjazna w użytkowaniu.
  Bezpieczne otwieranie.

  Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny.
  Komfortowe zamknięcie.

  Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni podczas zamykania dociska bramę do ościeżnicy i brama samoczynnie się zamyka. Takie rozwiązanie eliminuje powstawanie szczeliny między bramą a ramą.

 4. Innowacyjne ryglowanie zabezpieczające.
  Lepsza ochrona przed włamaniem.

  Jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową stosowane w bramach uchylnych Hörmann dociska naroża płyty do ramy, co stanowi o wiele skuteczniejsze rozwiązanie niż zwykłe zamknięcia ze sztangą. Podważenie bramy jest praktycznie niemożliwe. Przy pomocy  opcjonalnego zestawu do łatwego samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie na górnej ramie.

 5. Wygodnie i bezpiecznie dzięki dwukierunkowej technologii sterowania radiowego.

  Już nigdy więcej nie będziecie musieli Państwo sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać, czy brama do garażu jest zamknięta. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia zamknięcie bramy*.

  * Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.

 6. Stabilny zasięg odporny na zakłócenia.

  Nowo zaprojektowany i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i jest tak samo bezpieczny jak bankowość elektroniczna.

 7. Ekskluzywne nadajniki.

  Oprócz czarnej lub białej błyszczącej powierzchni utrzymanej w stylistyce wykończenia lakierem fortepianowym nowe nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem.

  Nadajniki Hörmann BiSecur zostały nagrodzone przez międzynarodowe jury za ich wyjątkowy wygląd.