Bramy garażowe HörmannPartner
Handlowy
HORMANN

Bramy segmentowe firmy Hörmann wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można zastosować w każdej sytuacji montażowej - kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czu skośną lub jest zakończone łukiem - brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do remontowanych garaży.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie poniżej. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.

Proponujemy wypełnić listę kontrolną bezpieczeństwa i upewnić się, czy stara brama garażowa spełnia aktualne wymogi bezpieczeństwa.

10 powodów, dla których warto wybrać garażowe bramy segmentowe Hörmann

 1. Równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami.
  Bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń [ A ]. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne. Warto dokonać porównania!
  Na życzenie oferujemy praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasującym do wzoru garażowej bramy segmentowej.

  Nierówne rozłożenie przetłoczeń w bramach innych producentów spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości i widocznymi łączeniami segmentów. Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.
 2. Pełna harmonia we wszystkich rodzajach powierzchni.

  Na perfekcyjny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje. Ościeżnice boczne są standardowo oferowane z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic o powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. Maskownice ościeżnic w bramach Micrograin mają gładką powierzchnię.

  Maskownice ościeżnicy dopasowane do segmentów bramy pod względem koloru lub okleiny.
  Do kolorowych bram segmentowych oraz bram z powierzchnią Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic, których rodzaj powierzchni i kolor względnie okleina jest dopasowana do segmentów bramy. Przysłona wyrównująca nadproże jest w takim przypadku zawsze taka sama jak powierzchnia i kolor lub okleina segmentów bramy.

 3. Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże.

  Ta przysłona stosowana w bramach LPU jest najbardziej eleganckim rozwiązaniem, gdyż w niewidoczny sposób zakrywa przejście między płytą bramy a nadprożem. Gdy brama jest zamknięta, jej górny segment przylega do przysłony, które razem tworzą jedną płaszczyznę.

 4. Sześć wzorów oklein Decograin.

  Okleina foliowa z tworzywa sztucznego z zewnętrznej strony bramy jest odporna na działanie promieni UV i wiernie oddaje naturalny charakter drewna, natomiast szlachetna okleina w kolorze antracytowym z efektem metalicznym dodaje bramie elegancji. Specjalnie zabezpieczona powierzchnia pozwala długo utrzymać ładny wygląd bramy.

 5. Odporność na długotrwałe zawilgocenie.

  Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją, nawet w przypadku utrzymującej się długo wilgoci (w odróżnieniu do konkurencyjnych rozwiązań). Całkowicie zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy, co gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę. Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką progową bardzo estetyczne zakończenie bramy.

 6. Termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku.

  W sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się instalację dobrze ocieplonej bramy garażowej. ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU. Czarny profil
  z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność nawet o 15 %*. Opcjonalna ościeżnica ThermoFrame jest oferowana do wszystkich bram segmentowych Hörmann.

  * Dotyczy ocieplanej garażowej bramy segmentowej LPU
  o wymiarach: 5000 × 2125 mm

 7. Drzwi przejściowe bez wystającego progu

  Wbudowane drzwi przejściowe zwiększają komfort użytkowania, zmniejszając choćby ryzyko potknięcia. Zapewniają też możliwość wyprowadzania rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wysokość progu ze stali nierdzewnej wynosi na środku jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm, co znacznie ułatwia przejeżdżanie i zmniejsza ryzyko potknięcia.

 8. Pewna ochrona dzięki zabezpieczeniu przed podważeniem.
  Nieproszeni goście nie mają szans po napotkaniu na automatyczną bramę segmentową Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem. Ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – jest skuteczne także w razie awarii zasilania.
 9. Wygodnie i bezpiecznie.

  Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać, czy brama do garażu jest zamknięta. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia zamknięcie bramy*.

  * Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.
  Bramka BiSecur i aplikacja na smartfona NOWOŚĆ

  Aplikacja na smartfona lub tablet w powiązaniu z bramką LAN/WLAN umożliwia wygodne sterowanie bramą garażową i wjazdową oraz drzwiami zewnętrznymi Hörmann** i innymi urządzeniami.

  ** Z wyposażeniem specjalnym

 10. Stabilny zasięg odporny na zakłócenia.
  Nowo zaprojektowany i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i jest tak samo bezpieczny jak bankowość elektroniczna.